KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15992013
nr 1599 2013
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Stockholms Stadshus. Signerad. Olja på pannå, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 58x67 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 19 februari 2024
kl 18:16:24
18/2 07:13:06
19 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Hans-Erik Eriksson
Läs mer om Hans-Erik Eriksson